Przydomowa, biologiczna oczyszczalnie ścieków AQUA-LIVE 1-50 osób

Stawiając lub przebudowując dom bądź inny obiekt, nasuwa się pytanie: jak rozwiązać kwestię ścieków? Proponujemy wyjątkowe rozwiązanie - biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków EK-S/I AQUA śląskiej firmy AQUA-LIVE. Jesteśmy przekonani, że to dla Państwa idealny sposób na ekologiczne, a jednocześnie skuteczne odprowadzenie ścieków z danego budynku.

W roku 2009 na rynek została wprowadzona nowa oczyszczalnia ścieków EK-S/ I AQUA, spełniająca restrykcyjne normy Unii Europejskiej i sprzedawana na jej terenie pod oznaczeniem CE (E-30-00085-11). To biologiczna oczyszczalnia ścieków charakteryzująca się szczelną konstrukcją i wyjątkową wydajnością działania. To również łatwość obsługi, a także wyjątkowe właściwości, które przede wszystkim pozwolą na komfortowe użytkowanie, bez dużej ingerencji w przestrzeń wokół domu. Przydomowa oczyszczalnia ścieków zamówiona w AQUA-LIVE to atrakcyjna cena i najwyższa jakość działania.

Oferujemy Państwu:

  • doradztwo i pomoc w dobore odpowiedniego modelu,
  • niskie koszty nabycia,
  • łatwość instalacji,
  • prostotę obsługi,
  • niskie zużycie energii elektrycznej,
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Porównanie nakładów inwestycyjnych

Co jest wygodniejsze?Szambo [8 m sześc.]Oczyszczalnia EK-S4
Wóz
asenizacyjny
1 rok 3 600 PLN 1 rok 150 PLN
10 lat 36 000 PLN 10 lat 1 500 PLN
Zużycie energii
elektrycznej
1 rok 0 PLN 1 rok 184 PLN
10 lat 0 PLN 10 lat 1 840 PLN
Razem koszty
eksploatacyjne
1 rok 3 600 PLN 1 rok 334 PLN
10 lat 36 000 PLN 10 lat 3 340 PLN
Oczyszczalnie ścieków - funkcje
Struktura wewnętrzna oczyszczalni: zbiornik z przegrodami  wyprodukowany z polipropylenu (PP), zbiornik filtra beztlenowego z polietylenu (PE). Oba wymienione materiały mają praktycznie nieograniczoną żywotność. Proces oczyszczania polega na wspólnym oddziaływaniu beztlenowych i tlenowych kultur bakteryjnych. Prowadzi to do odpowiednio nasilonego biologicznego rozkładu, włącznie z rozkładem substancji trudno rozkładalnych, takich jak detergenty, tłuszcze i tym podobne.
Osadzanie oczyszczalni ścieków w terenie
Oczyszczalnię należy osadzić na poziomej płycie fundamentowej, umieszczonej na wysokość oczyszczalni pod dnem rurociągu dopływowego (patrz parametry techniczne). Rurociąg odpływowy znajduje się 160 mm niżej. Oczyszczalnię należy przykryć, zapewnić izolację termiczną i wentylację.
Właściwości oczyszczalni ścieków
Oczyszczalnie ścieków EK-S spełniają z nawiązką wymogi normy PN EN 12566-3+A1:2009, obowiązujące na terenie Polski i Europy. Tym samym można je zamontować w bezpośredniej bliskości zabudowań, a oczyszczoną wodę można odprowadzić do kanalizacji, użyć przy nawadnianiu lub przeznaczyć do innego użytku. Jakość ścieków wypływających z oczyszczalni odpowiada w pełni wymaganiom określonym w rozporządzeniu ministra środowiska z dn. 24.07.2006 (Dz. U. z 2005r. Nr 239, poz 2019 i Nr 267, poz 2255)
Parametry techniczne oczyszczalni
Tabela porównawcza parametrów technicznych o różnych wielkościach.
Schemat techniczny oczyszczalni
Rysunek techniczny oczyszczalni wraz z opisem.
Wykorzystanie oczyszczalni ścieków
Rolą oczyszczalni jest mechaniczne i biologiczne oczyszczanie ścieków wodnych, wytwarzanych przez grupę od 3 do 70 osób (domy rodzinne, domy bliźniaki, zabudowa szeregowa, hotele, zakłady itp.).
Zbiorniki retencyjne i akumulacyjne
Zbiorniki akumulacyjne są produkowane z polipropylenu (PP), ich sugerowana objętość to 1-6 m3. Firma AQUA-LIVE oferuje szereg standardowych zbiorników przeznaczonych do tego celu, oznaczonych kodem NK-EK. Jeżeli nie znajdą Państwo w ofercie zbiornika, który odpowiadałby Państwa potrzebom, istnieje możliwość wykonania zbiornika według własnej propozycji, „na miarę“. Zbiorniki akumulacyjne są zwykle umieszczane w bezpośredniej bliskości oczyszczalni, tak aby skorzystać z tego samego wykopu. Woda z oczyszczalni jest kierowana do zbiornika za pomocą rurociągu ze spadem 1-2 cm na 1 m.
Korzyści z użytkowania oczyszczalni
Korzyści z użytkowania i zalety oczyszczalni EK-S. Obsługa i konserwacja oczyszczalni.
Środki czyszczące
Korzystanie z biologicznych oczyszczalni ścieków wymaga zwiększonej uwagi przy doborze środków myjących oraz czyszczących. Na poniższej stronie znajdziecie Państwo informacje o produktach i preparatach, których nie można wprowadzać do ścieków. Jednocześnie oferujemy Państwu asortyment odpowiednich środków czyszczących.